GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 5668046
*
nr 566 8046
Golvvas
keramik, blå glasyr, höjd: 45, (fotnagg)
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2009
kl 19:53:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 23:38:01
1
300 kr
16/2 19:47:12
2
250 kr
16/2 19:48:15
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå glasyr fotnagg golvvas keramik
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
*
Golvvas
nr 566 8046
Golvvas
keramik, blå glasyr, höjd: 45, (fotnagg)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 23:38:01 | 1 | 300 kr |
16/2 19:47:12 | 2 | 250 kr |
16/2 19:48:15 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå glasyr fotnagg golvvas keramik
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00